משרדינו

התעשיה 15, נשר

ביטוח חו"ל

ביטוח בריאות פרטי – לאור הרפורמה שתיכנס לתוקף בתחילת 2016

החשיבות ברכישת ביטוח בריאות לאור השינויים, בהתאם להנחיות המפקחת על הביטוח

עולם ביטוחי הבריאות עומד לעבור טלטלה עזה שוודאי לא תיטיב עם לקוחות הקצה – קרי ציבור המבוטחים .
ההיסטוריה מלמדת שברוב המקרים השינויים שחלו בענף הביטוח התיימרו (באמצעות רטוריקה וסיסמאות) להציג מוצר טוב יותר ללקוח. אלא שהמציאות מראה כי נהפוך הוא. המוצרים החדשים בסופו של דבר פחות טובים.

הדבר קרה עם ביטול התשואה המובטחת בפוליסות ביטוח מנהלים, זה קרה בהקטנת המקדם ועד ביטול המקדם המובטח בביטוחי המנהלים. מי שבסופו של דבר נפגע היו המבוטחים.

מה הם השינויים הצפויים בביטוח בריאות

לצערנו, גם השינוי המסתמן בעולם הבריאות לא מבשר טובות למבוטחים:

  1. הפוליסה תהיה נתונה לשינויים: בהתאם לרפורמה לא יוכל מבוטח לרכוש פוליסה כ”חוזה” שאינו ניתן לשינוי, אלא ירכוש פוליסה שתנאיה ישתנו מדי שנתיים . כך, הפוליסה שאמורה להבטיח למבוטח כיסויים והגנות ביום הדין, תהיה חשופה ולשינויים שלא בשליטתו של המבוטח.
  2. בחירה רופא מנתח מתוך רשימה: בעוד שהיום לכל מבוטח יש אפשרות לרכוש פוליסה המבטיחה לו את החופש לבחור כל מנתח בו הוא חפץ, הרי שעם החלת הרפורמה הוא יוכל לבחור מנתחים מתוך רשימה בלבד, שתיקבע על ידי משרד הבריאות.
    והיה ונפשו חשקה במנתח שאינו ברשימה: יתכבד וישלם את עלות הניתוח מכיסו הפרטי.
  3. השתתפות עצמית בעלות הניתוח: היום יש למבוטח אפשרות לרכוש פוליסות ללא השתתפות עצמית בניתוח. עם החלת הרפורמה , יחויב המבוטח בהשתתפות עצמית בכל ניתוח.

מה עושים? רוכשים ביטוח בריאות עוד היום!

כל אדם שירכוש פוליסת בריאות פרטית עד קבלת המלצות הועדה, יבטיח לעצמו פוליסה בעלת כיסוי שאינו נתון לשינויים מצד חברת הביטוח. על כן מומלץ למהר ולרכוש כמה שיותר מהר ביטוח בריאות פרטי.