משרדינו

התעשיה 15, נשר

ביטוח חו"ל

טור לביטוח בריאות

לפני שבוע בעודי נוסע ברכבי, ראיתי באזור חוף כרמל שלטים- “עזרו לי לנצח את מחלת הסרטן”- ערב התרמה. כאב וצער מילאו את ליבי ובו זמנית ידעתי שאני נרתם לעזרה. כאדם, כאזרח, כאיש משפחה.

בהמשך הנסיעה לא עזבה אותי המחשבה, מבלי להכיר את פרטי המקרה –”אילו רק היה למשפחה ביטוח בריאות פרטי.”
אינני מאחל לאיש לחוות ההרגשה והצורך לפנות לסיוע כספי כדי להציל את היקר לו מכל ולהיות נתון לחסדי אחרים.
לצערי הרב, במדינת ישראל, מי שנקלע לסיטואציה של קטסטרופה רפואית , כמו צורך בתרופה שלא בסל הבריאות או צורך בהשתלה או צורך בטיפול שאין איתו מספיק ניסיון בארץ , ברוב המקרים למדינה אין מענה והסיכוי שישרוד אפשרי רק אם כן יצליח ליצור לעצמו יכולת כלכלית למימון האופרציה. במקרים כאלה סכום הכסף הנחוץ נע בין עשרות אלפי למאות אלפי דולרים.

להלן קצת רקע כללי, כדי לסבר את האוזן:
במדינת ישראל קיימים כיום שלושה רבדים של ביטוחי בריאות:
הרובד הראשון, ב- 1995 חוקק חוק בריאות ממלכתי המעניק לכל אזרח במדינה שרותי בריאות בסיסיים. לדוגמא, רופא משפחה .
הרובד השני כולל את המושלמים של קופות החולים המכונים שב”ן- שירות בריאות נוסף. בכללית קרוי “מושלם” במכבי קרוי “מכבי זהב” וכו’.
הרובד השלישי כולל את ביטוחי הבריאות הפרטיים בחברות הביטוח המעניקים שרותי רפואה פרטית ונותנים מענה לכל החוסרים הקיימים בשני הרבדים הראשונים. למשל תרופה שלא בסל הבריאות., טיפול מיוחד בחו”ל וכו’.

לחשיבות דבריי אביא מקרה, מצער אבל מציאותי, שקרה למבוטח שלי.פלוני שחלה בסרטן הריאות והיה זקוק לתרופה שלא בסל. כאשר פנה לקופת חולים ולמדינה קיבל תשובה , כי התרופה אינה ממומנת לא ע”י קופת החולים ולא ע”י המדינה בסל הבסיסי. למזלו רכש באמצעותי לפני מספר שנים בחברת ביטוח כיסוי של תרופות שלא בסל וכך במקום לצאת לרחוב ולבקש תרומות מאנשים , קיבל כל שלושה שבועות מנת תרופה בשווי 10000 שקלים.
לצערי , האיש נפטר. בשיחה עם רעייתו , סיפרה לי , כי במיטה לידו בבית החולים שכב חולה ללא ביטוח רפואי, וללא יכולת כלכלית לממן התרופה ולכן נגזר עליו מראש למות. היא לפחות ידעה שניסתה לעשות הכול למענו והשתמשה בכל האמצעים כדי לנסות ולהציל את חייו.

ביטוח פרטי הוא אכן מוצר לא זול, ולא כל משפחה יכולה לעמוד בעלויות שלו, אבל רכישה של הבסיס, קרי תרופות שלא בסל והשתלות לכל המשפחה היא לא דבר יקר ומסתכמת בכמה עשרות שקלים בודדים לחודש לכל המשפחה אשר יכולים להעניק פתרון שעלותו כפי שציינתי לעיל.
בטוחני כי כל משפחה חייבת שיהיה לה את הכיסוי הזה ולו רק כדי להימנע מסיטואציה של תלות בחסדי האחר,ציפייה לא בטוחה מתרומות שאולי לא תגענה, כדי לנסות להציל את היקר לה מכל בין אם זה ילד , הורה או כל קרוב אחר.

לדאבוני, אנשים מבינים את המשמעות האמיתית של ביטוח רפואי פרטי מאוחר מדי.
אני מאחל איחולי בריאות שלמה למשפחה מחוף כרמל ושביחד עם כל האנשים הטובים שנרתמו לעזרתם יצליחו לנצח את המחלה.

לבירורים ושאלות
ערן להב
להב ביטוחים-כרם מהר”ל
0523897662+ מייל אישי

לכתבה המלאה >>